КОНСУЛЬТАЦІЇ РЕАБІЛІТОЛОГА

14.02.2024

ЧИМ КОРИСНА ЙОГА ДІТЯМ
Йога вигідно відрізняється серед інших видів спорту тим, що її позитивні властивості поширюються не тільки на фізичну форму. Вона рекомендована для тих, кому потрібно:
Попрацювати над координацією рухів.
Поліпшити поставу, зробити суглоби рухливішими, а зв’язки гнучкими.
Розвинути концентрацію уваги.
Зменшити тривожність.
Вправи також допоможуть дітям з неврологічними проблемами та гіперактивним малюкам. Йога допомагає навчитися розслаблятися, сприяє правильній роботі кишківника, покращує кровообіг. Ту користь, яку дають дитині регулярні заняття йогою, складно отримати в будь-якому іншому спорті. Найголовніша перевага – безпечність вправ. Всі рухи виконуються плавно, поступово додаються складніші вправи. А щоб діти були зацікавленішими, можна включити до вашої програми трохи рухливих ігор та вправ.

03.01.2024

Значення рiзних видiв масажу для змiцнення i збереження здоров’я дошкiльникiв.

Всі батьки мріють виростити своїх дітей здоровими і щасливими. Сучасні мами й тата чудово знають, який величезний вплив роблять фактори навколишнього середовища на розвиток маленької людини. Масаж впливає на фізичний і психічний розвиток дитини. Масаж стимулює ріст і розвиток м’язової маси, сприяє підтримці оптимального тонусу, є своєрідним подразником рецепторів шкіри глибше лежачих тканин. Зміцнюючи організм і сприяючи загальному розвитку, масаж допомагає попередити захворювання. Дитячий масаж виділяється як особливий вид масажу оскільки сприяє не тільки оздоровлення або лікування дитини, але і більш швидкого і гармонійного його психофізичному розвитку. Масажні прийоми, залежно від їх характеру, сили і тривалості, змінюють стан кори головного мозку, причому дія масажу тим сильніше, чим молодша дитина. Особливу увагу приділяється масажу при лікуванні захворювань або порушень розвитку нервової системи як периферичної, так і центральної. Для роботи вдома: При масажі частин тіла використовуємо прийоми: – погладжування, – розтирання, – розминання, – вібрація. Масаж стоп: – ходьба по камінцях, по ребристим доріжках; – самомасаж стоп; – катання стопами різних предметів (гімнастична палиця, масажний м’яч, горіхи, спеціальні тренажери.) Масаж рук і пальців рук: – масаж рук і пальців за допомогою одного і двох волоських горіхів; – ходьба по масажних коврикам і доріжках (упор на руки). Масаж спини: – масаж гімнастичними палицями; – масаж при виконанні перекатів на спині «качалочку» вперед – назад, у сторони; – вправи на м’ячі (великому) – Масаж обличчя і біологічно активних точок (профілактика застуди). Масаж тіла і ніг: – розтирання масажними рукавичками.

27.12.2023

“10 ПОРАД БАТЬКАМ ВІД ІНСТРУКТОРА З ФІЗИЧНОЇ КУЛЬТУРИ”
1. Підтримуйте інтерес дитини до занять фізичною культурою, у жодному разі не проявляйте зневагу до фізичного розвитку, так як приклад дорослих в цьому питанні надзвичайно важливий.
Як ви ставитеся до фізичної культури, так буде ставитися до неї і ваша дитина. Часто дитина живе під вантажем заборон: “не бігай”, “не Шуми”, “не кричи голосно”. Обмеження потреби у самовираженні особливо позначається на зниженні самооцінки і активності підростаючої людини.
Ви повинні добре знати потреби і можливості своєї дитини і як можна повніше враховувати їх.
2. Всебічно підтримуйте в своїй дитині високу самооцінку – заохочуйте будь-яке його досягнення, і у відповідь ви отримаєте ще більше зусиль.
Висока самооцінка – один із потужних стимулів для дитини виконувати будь-яку роботу, будь то домашнє завдання або ранкова гігієнічна гімнастика.
На заняттях фізичною культурою витримуйте єдину лінію поведінки” обох батьків, не допускайте протилежних розпоряджень (мама – “вистачить бігати”; тато – побігай ще хвилин п’ять).
Єдина думку батьків сприяє підвищенню інтересу дитини до физкультурних занять.
З. Спостерігайте за поведінкою і станом своєї дитини під час занять фізичними вправами, спробуйте зрозуміти, чому дитина вередує, не виконує, здавалося б, елементарних розпоряджень батьків, яка причина її негативних реакцій (втома або якесь приховане бажання – наприклад, дитина хоче швидше закінчити заняття фізкультурою, щоб дивитися цікаву програму). Не шкодуйте часу і уваги на те, щоб встановити з нею душевний контакт.
4. У жодному разі не наполягайте на продовженні тренувального заняття, якщо дитина не хоче займатися. З’ясуйте причину відмови, виправте її і лише після цього продовжуйте заняття.
5. Не сваріть своєї дитини за тимчасові невдачі.
6. Визначте індивідуальні пріоритети дитини у виборі фізичних вправ.
Хоча практично всім дітям подобаються рухливі ігри, але деяким з них не вистачає якихось якостей, фізичної сили.
Не відмовляйте дитині в проханнях купити йому гантелі або навісну поперечину для підтягування (він хоче наслідувати свого улюбленого героя книги або кінофільму в силі і спритності).
7. Не міняйте занадто часто набір фізичних вправ, нехай дитина виконує комплекс вправ, що йому подобається, як можна більше, щоб міцно засвоїти разученi рухи.
8. Вимагайте, щоб дитина, дотримуючись культури виконання фізичних вправ, не допускала розхлябаності, недбалості, виконання абияк, все робила “взаправду”.
9. Не перевантажуйте дитину, враховуйте її вік, настрій, бажання. Не застосовуйте до неЇ суворих заходів, намагайтеся привчати її до фізичної культури власним прикладом.
10. Пам’ятайте три непорушних правил закону, які повинні супроводжувати вас у вихованні дитини: розумiння, любов i терпiння!!!

20.12.2023

ВПРАВИ НА ФОРМУВАННЯ ПРАВИЛЬНОЇ ПОСТАВИ

1. Стійка біля стінки

Одна з найпростіших вправ для ідеальної постави— стояти рівно. Нехай малюк стане рівно біля стінки так, щоб потилиця, лопатки, сідниці тап’ятки торкалися стінки, постоїть так п’ять секунд, зробить крок уперед, не міняючи положення тіла. Бажано повторити п’ять разів.

• Можна почергово відводити руки і ноги в сторони, підніматися навшпиньки, присідати, притиснувшись спиною достіни.

2. Вис

• Ця вправа корисна як хлопчикам, так і дівчаткам. У стоячому та сидячому положенні хребет знаходиться під тиском, і щоб його знизити, варто висіти на кільцях або перекладині.

13.12.2023

Як зберегти здоров’я дошкільника. Поради для батьків. Збереження постави.

Гарна постава – запорука здоров’я. Щоб запобігти формуванню поганої постави потрібно слідкувати, щоб у дитини під час ходьби спина  була прямою, лопатки розгорнуті, живіт втягнутий, голова піднятою. Якщо дитина сидить за столом, то її ноги, лікті і спина обов’язково повинні мати опору, а висота столу повинна бути на 2-3 см вище рівня ліктя опущеної руки дитини в положенні сидячи. Слідкуйте, щоб дитина робила творчі та навчальні завдання не сидячи в кріслі або лежачи на дивані – а тільки за своїм столом. Спати дитині найкраще на спеціальному ортопедичному і анатомічно правильному матраці. Знову-таки, спорт і фізкультура необхідні, як повітря. Це запорука правильної постави! Для укріплення м’язового апарату дитини пропоную поміркувати про придбання сучасного домашнього тренажеру простого у використанні – балансир. Комплекс вправ додаю.

 

Консультація на тему: «Фізкультура вдома»
Кожна дитина відчуває природну потребу в активному русі. І дуже важливо, коли в сім’ї зуміють зробити фізкультуру не просто обов’язковим, а й улюбленим режимним моментом малюка. Зрозуміло, що фізкультура в ранньому і дошкільному віці повинна асоціюватися в дитини з веселою грою. Тому потрібно визначити, які саме фізичні вправи дитина виконує із найбільшим задоволенням, і зробити виконання цих вправ основними на перших етапах занять. Потім доцільно вводити нові фізкультурні рухи, але в жодному разі не можна змушувати дитину їх виконувати.
У фізичному вихованні дітей в сім’ї можуть бути використані різні форми занять фізичними вправами — від простих (ранкова гімнастика) до складних (тренування в окремому виді спорту).
Пропоную Вашій увазі активні посилання на заняття з дітьми вдома: