Online Sports kids-віртуальний спортивний майданчик

Збереження здоров’я та фізичний розвиток дітей — актуальна  проблема сьогодення, вирішення якої розпочинається з дошкільного дитинства в закладах дошкільної освіти.

Діяльність педагога та вихованців в дистанційній  формі роботи спрямована на охорону та зміцнення здоров’я дітей  засобами формування постави,  потреби дотримання емоційного комфорту,  досягнення мети навчання з освітнім, виховним та розвивальним ефектом.

Враховуючи вимоги до сучасного заняття з фізичної культури згідно з Базовим компонентом дошкільної освіти та  дистанційну форму навчання,    заклад дошкільної освіти (ясла-садок) №100 «Гармонія» Запорізької міської ради створив інтерактивний  спортивний майданчик   «ONLINE SPORTS KIDS».

«ONLINE SPORTS KIDS» – представлений у вигляді віртуального спортивного майданчика, на якому розміщені візуалізаційні елементи рухливих активностей дітей. Для того, щоб майданчик став інтерактивним по ньому треба «клацнути» лівою кнопкою миші. Далі цей клік перенаправляє нас на гугл-диск. За допомогою кліку на зображення персонажа,  можна з легкістю потрапити у списки відтворення та обрати для себе вид активності за вподобанням.

Спортивний майданчик складається з наступних розділів:

• спортивні танці (руханки, які виконуються з метою розминки м’язів і суглобів);
  • українські народні ігри (ігри що походять з давніх-давен, які побудовано з урахуванням етнічних особливостей: хороводи, забави, ігри з народною іграшкою);
  • рух заради здоров’я (комплекси завдань на модульній системі лікувальної фізичної культури 1);
  • вправи з предметами (діти виконують завдання з використанням спортивного обладнання);
  • моніторинг (завдання на визначення рівня сформованості життєво важливих рухливих навичок);
  • дитячі ігри (ігри що допоможуть сформувати рухливі навички – з бігу, стрибків, метання; розвити у дітей фізичні якості – швидкість, силу, спритність, гнучкість, витривалість, ігри що допоможуть навчити дітей основам знань з фізичної культури та спорту, народознавства, історії рідного краю);
  • гімнастика мозку (сприяє розвитку у дітей уваги, просторових уявлень, покращення реакції);
  • дитяча йога (гімнастика, що дозволяє зберегти, або відновити здоров’я дитини);
  • дитячий кросфіт (захопливий напрямок тренувань, який дозволяє дітям знайти свій шлях у спорті та підтримує їх у здоровому способі життя).

Завдяки використанню  матеріалів інтерактивного майданчика    «ONLINE SPORTS KIDS» є можливість урізноманітнити активності дітей оздоровчими методиками, адаптивними завданнями на баланс, ритм, орієнтуванням в часі та просторі.

На віртуальному спортивному майданчику є збірка українських народних ігор для молодшого віку: «Сірий кіт», «Горобець», «Заїнько», «Квочка з курчатами», «Диби – диби», «У сірого вовка», «Латки», «Сонечко», «Панас»;

Для середнього віку: «Міст», «Іваночку, покинь схованочку», «Картопелька»

«Галя по садочку ходила», «Калина», «Ой, у перепілки…», «Пташка в клітці»,

«Лис», «Мишко, мишко до нори».

Для старшого віку: «Подоляночка», «Ходить гарбуз по городу», «Женчик»

«Тин», «Два морози», «Вію, вію», «Горю – дуб», «Журавель», «Дід».

Цикл дитячих українських народних ігор “Круть-Верть”

Молодший дошкільний  вік

7Горюдуб

8Журавель