Театральний гурток “Казкарик”

Розвиток мовленнєвих здібностей дітей — найактуальніша освітня проблема сучасності, вирішення якої розпочинається з дошкільного дитинства в закладах дошкільної освіти.

Успішне оволодіння українського мовлення можливе за умови, якщо навчання буде спиратися на чуттєвий світ дитячих емоцій і швидко сформує необхідну життєву компетентність дитини природним шляхом. У дітей дошкільного віку гра – це провідна діяльність, тому найбільш доцільною формою роботи у створенні умов для розвитку і функціонування української мови буде театралізована ігрова діяльність, яка реалізується за допомогою театральної атрибутики. Саме театралізована діяльність забезпечує життя дитини в світі краси, гри, казки, музики, фантазії, творчості. Гра в спектаклях допомагає удосконалювати рідну мову, виробити чітку дикцію і навчитися правильно, красиво говорити.

Театралізована ігрова діяльність є джерелом розвитку мовлення, почуттів, глибоких переживань і відкриттів дитини про український фольклор, українську народну казку, сучасні українські оповідання.

Розвиток технологій стрімко набирає обертів. Кожна людина не уявляє свого життя без смартфону, планшету чи ноутбуку. Зараз не дивина навчатися дистанційно, навіть дошкільнята можуть отримати знання через сучасні платформи. Намагаючись зазирнути в розвиток освітніх технологій майбутнього, заклад дошкільної освіти (ясла-садок) №100 “Гармонія” створив інтерактивний проєкт “Казкарик online”. Завдяки якому сучасна дитина може займатися театральним мистецтвом та розвивати свій творчий потенціал не виходячи з власного будинку, для цього їй потрібен лише гаджет та інтернет.

«Казкарик online» – представлений у вигляді інтерактивної глядацької зали, на сцені якої розміщені головні дійові особи українських народних казок. За допомогою кліку на головного героя, глядач зможе з легкістю перенестися у світ театру та переглянути лялькову виставу з цим персонажем. У репертуарі театру є такі лялькові вистави: «Рукавичка», «Коза-Дереза», «Котик і Півник», «Сніжиця», «Пан Коцький», «Івасик Телесик», «Кривенька качечка», «Ріпка», «Лисичка-сестричка та Вовк-панібрат», “Колобок”, “Ходить Гарбуз по городу”. Сценарії лялькових вистав теж інтерактивні та готові до використання. Якщо батьки разом з дитиною забажають  створити театр власноруч в домашніх умовах, сценарії лялькових вистав можуть знайти в додатку до інтерактивної глядацької зали.  Діти, які мають бажання спробувати себе в театральному мистецтві можуть не тільки переглядати лялькові вистави, а й навчатися та розвивати свій творчій потенціал за допомогою залу для репетиції, щоб туди потрапити достатньо натиснути на візуалізаційний елемент у вигляді зірки. Тут діти зможуть взяти учать у заняттях з розвитку сценічної мови, акторської майстерності, познайомитися з різними видами театру (тіньовий, пальчиковий, з пантомімою), відвідати екскурсію театром та зазирнути за лаштунки сцени, а також переглянути вистави за сучасними казками. Діти з порушеннями зору зможуть відвідати аудіотеатр.

Репертуар лялькових вистав:

Пан Коцький

Коза-дереза

Котик і Півник

Сніжиця

Рукавичка

Гарбуз

Колобок

Ріпка

Кривенька качечка

Івасик-Телесик

Зайчикова хатка