Матеріально–технічне забезпечення закладу освіти (згідно з ліцензійними умовами)

Заклад дошкільної освіти (ясла-садок) №100 «Гармонія» Запорізької міської ради.

Юридична адреса закладу: 69014,

м. Запоріжжя, вул. Харчова буд. 15.

Проектна потужність закладу розрахована на 85 дітей .

На сьогодні в закладі освіти функціонують 4 групи. А саме 3 групи інклюзивні (№2, №3, №4),  та 1 група загального розвитку (ранній вік № 1).

Ігрові кімнати та спальні виконані в приємних для здорового і емоційного сприйняття кольорах.

Групові кімнати обладнані кольоровими,сучасними, різноманітними, функціональними меблями та технікою. Кожна група має свій домашній затишок, який створено завдяки сучасному кухонному обладнанню: печі, холодильники, посудомийні машини, витяжки, вбудовані шафи, водонагрівачи, комфортні європейські санвузли, регулюєми батареї опалення та рекуператори для очищення повітря, а також протипожежна звукова сигналізація.

В двух інклюзивних групах № 2, № 3, №4  розміщено інтерактивні дошки – комплекси для сучасної роботи педагогів та вихованців закладу.

В групі № 1  розміщенно екран телевізору з діагоналлю 43, який заміщує екран компьютеру, що також дозволяє педагогам проводить сучасний освітній процес.

Заклад забезпечено проводним інтернетом.

Групи наповнені іграшками,  ігровими сюжетними модулями,  спортивними комплексами та м’якими модулями, для безпеки дітей з особливими освітніми потребами. Предметно-ігрове середовище в кожній віковій групі є динамічним і мобільним (пересувним).

Для забезпечення повноцінного розвитку дітей з особливими освітніми потребами в закладі створено безпечне середовище: пандус, поручні, куточки усамітнення, неслизька підлога, дверні пройоми ширше ніж звичайні, наявність гусенічного сходопідйомника, вікна з встановленними склопакетами, в яких присутня функція захисту від сонячних променів, наявність ігрових комплексів – бізібордів та спортвно- лікувальної системи, для корекційно- розвиткових занять з лікувальної фізкультури.

Для забезпечення карантинних мір та уникнення вірусних захворювань, в ігрових приміщеннях встановлені кварцові опромінювачі – рециркулятори.

Спальні кімнати обладнані дерев’яними індивідуальними  ліжечками, шафами-купе для зберігання педагогічних матеріалів.

Кабінети вузьких спеціалістів–практичного психолога та вчителя-логопеда функціонують в повному обсязі, та комплектовані наочністю, дидактичними, настільними та друкованими іграми, які використовуються в корекційній роботі.

Музичний керівник в роботі використовує сучасну акустичну систему,  класичні клавішні інструменти та професійний, музичний, електронно- клавішний інструмент YAMAHA.

Медична сестра і персонал постійно стежать за санітарно-епідеміологічною обстановкою У закладі освіти здійснюється щоденний медичний супровід дітей. Для охорони здоров’я дітей медичний кабінет укомплектован сучасним діагностичним обладнанням:плантоскопом, апаратом Ротта, опромінювачем, ростоміром з вагами, лінійкою скіаскопічною та інші. В наявності всі препарати для надання невідкладної медичної допомоги.

Методичний кабінет відповідає стандартам інтерактивних технологій. А саме оснащен проектором з проекційним екраном, LED екраном, комп’ютером та принтером. Кабінет наповнюється методичною літературою, посібниками, розробками для розвитку професійного росту вихователів.

Предметно-ігрове середовище згідно нового переліку необхідного обладнання забезпечує засвоєння нових знань, формування розумових дій, розвиток провідних психічних процесів дитини. Педагогами закладу прививаються національні та патріотичні цінності української державності, плекання любові до рідної землі.

Для забезпечення навчально-виховного процесу та життєдіяльності у дошкільному закладі створено необхідні умови: обладнано 4 групових приміщення, пральня, медичний кабінет, кабінет директора та методичний кабінет,  сучасний теплопункт, який дозволяє економно споживати та контролювати теплоносії.

В закладі дошкільної освіти № 100 “Гармонія” відсутній харчоблок. Харчування  дітей забезпечує харчоблок дошкільного навчального закладу (ясел – садка) № 270 “Іскринка” Запорізької міськох ради Запорізької області Шевченківського району. Їжа готується на сучасному європейському обладнанні, що дозволяє зберегти в продуктах максимальну кількість корисних поживних речовин та вітамінів необхідних для повноцінного розвитку дитини. Готову їжу фасують в гастроємності та упаковують в термоконтейнери. Це дозволяє доставити їжу в гарячому вигляді. Трансфер здійснюється на спеціалізованому автомобілі. Їжа до закладу доставляється згідно графіку та відповідних годин режимних моментів закладу.

Заклад дошкільної освіти забезпечено сучасним посудом з жаростійкого скла, для обробки в посудомийних машинах.

На території закладу дошкільної освіти за кожною віковою групою закріплений ігровий майданчик на якому розташований тіньовий навіс, ігрове та спортивне обладнання.

Майданчики відповідають санітарно-гігієнічним нормам і вимогам техніки безпеки. На всій території закладу пішохідні доріжки викладені тротуарною плиткою. Встановлені для відпочинку лави.

Для спортивного дозвілля, на території дошкільного закладу розміщено спортивний, сучасний майданчик, який вкрито штучною травою, для забезпечення безпеки дітей під час руху. А також встановлено яскравий спортивний комплекс. Спортивний майданчик – є улюбленним місцем дозвілля вихованців та батьків.

Територія закладу знаходиться під цілодобим місцевим спостереженням служби охорони.

На сьогодення заклад забезпечено всім необхідним обладнанням для повноцінного функціонування.

Безпека. У кожній групі саду працює одночасно два вихователя та помічник вихователя.
В інклюзивних групах додатково працюють асистенти вихователя.
Таким чином, діти знаходяться під постійною увагою дорослих.
Під час прогулянок на вулиці дітей супроводжує вихователь.
В інклюзивних групах вихователь і асистент вихователя.

Система безпеки закладу виключає відвідування саду сторонніми людьми. Забирати дитину з садка можуть тільки батьки або та людина, якій в письмовому вигляді дозволили це батьки.