Співпраця з німеччиною

Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH підтримує Україну за дорученням Федерального уряду Німеччини на шляху демократичних перетворень з 1993 року.  Наразі понад 350 національних та іноземних фахівців представляють GIZ орієнтовно у 20 населених пунктах України.  Крім того, понад 30 інтегрованих та реінтегрованих експертів працюють безпосередньо в українських органах управління, торгово-промислових палатах, університетах та неурядових організаціях. З 2009 року GIZ має бюро в Києві.

Україна – це європейська країна з багатою культурою, родючими землями та великим економічним потенціалом. Населення України має високий рівень освіти, а швидке зростання галузі ІТ все більше перетворює країну на майданчик інноваційних технологій. Безумовно, після набуття незалежності більш ніж 25 років тому Україна, як і раніше, стоїть перед великими викликами, проте вона має і великі шанси. З підписанням Угоди про асоціацію з ЄС у 2017 році було закладено фундамент європейського майбутнього України. Проте,  збройний конфлікт на Сході призводить до політичних та економічних труднощів, які дестабілізують країну.

Нині пріоритетними напрямами німецько-української співпраці  є:

  • ефективне державне врядування;
  • енергоефективність;
  • сталий економічний розвиток.

GIZ діє в Україні за дорученням п`яти німецьких міністерств, Європейського Союзу (ЄС), а також урядів Великої Британії та Швейцарії.

Наприклад, у рамках напряму  «Ефективне державне врядування» компанія підтримала систему електронних публічних закупівель «ProZorro». Ця система сприяє чесній конкуренції та  заощаджує публічні кошти.

Також  GIZ підтримує сталі методи  будівництва та модернізації громадських будівель. Через впровадження сучасних технологій покращується  енергоефективність,  що так само дозволяє заощаджувати публічні кошти.

Крім того,  федеральна компанія допомагає українському уряду подолати наслідки кризової ситуації на сході країни. За дорученням Федерального міністерства економічного співробітництва та розвитку (BMZ) GIZ підтримує, насамперед, громади, що прийняли внутрішньо переміщених осіб.  Наприклад, ремонтує і модернізує дитячі садки, школи та лікарні.